دسر شکلاتی

مواد لازم دسر شکلاتی

شیر

۴ پیمانه

قهوه فوری

۱ قاشق سوپخوری

شکر

۲۲۰ گرم

خامه صبحانه

۱۰۰ گرم

شکلات تلخ یا شیری

۱۲۰ گرم

پودر کاکائو

۳۵ گرم

پودر ژلاتین

۳۵ گرم

نشاسته ذرت

۳۰ گرم

طرز تهیه دسر شکلاتی

مرحله اول

برای تهیه دسر شکلاتی خوشمزه در ابتدای کار نصف مقدار شیر  را کنار گذاشته و مابقی آنرا درون یک قابلمه مناسب می ریزیم. در ادامه قهوه فوری را به همراه شکر، خامه صبحانه و پودر کاکائو به قابلمه اضافه می کنیم.

مرحله دوم

حالا نشاسته ذرت را به قابلمه افزوده و با همزن دستی به خوبی هم می زنیم تا مواد درون شیر حل شوند. در ادامه قابلمه را روی حرارت ملایم گذاشته و به صورت مداوم هم می زنیم، سپس زمانی که ریز جوشید شکلات را می افزاییم.

مرحله سوم

حالا به صورت مداوم هم می زنیم تا شکلات کاملا ذوب شود. در ادامه پودر ژلاتین را به همراه شیر باقی مانده درون یک کاسه مناسب می ریزیم، سپس روی حرارت بخار کتری بنماری می کنیم تا ذرات ژلاتین حل شوند.

مرحله چهارم

در ادامه قابلمه را از روی حرارت برداشته، سپس ژلاتین را به آرامی به قابلمه اضافه می کنیم و به خوبی مخلوط می کنیم. حالا درون ظرف مورد نظرمان را با مقداری روغن مایع چرب کرده و مایه دسر را درون آن می ریزیم.

مرحله پنجم

در این مرحله قالب را به مدت ۲ تا ۳ ساعت درون یخچال قرار می دهیم تا دسر کاملا سفت شود. پس از گذشت این زمان قالب را از یخچال خارج کرده، سپس اطراف دسر را با کمک چاقو از دیواره های قالب جدا می کنیم.

مرحله ششم

در ادامه ظرف مورد نظرمان را با مقداری آب خیس کرده تا در صورتی که دسر در مرکز ظرف قرار نگرفت آنرا به راحتی جا به جا کنیم. در نهایت دسر را درون ظرف مورد نظرمان بر می گردانیم، سپس با پودر کاکائو تزیین می کنیم. نوش جان.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *