از بین بردن بوی بد سینک ظرفشویی + رفع بوی بد فاضلاب آشپزخانه

علت بوی بد سینک ظرفشویی را با 7 روش راحت نابود کنید

برای بوی بد سینک ظرفشویی چه باید کرد؟ و چگونه بوی بد سینک ظرفشویی را از بین ببریم؟ از جمله سوالاتی هستند که معمولا خانم های خانه درگیر آن می شوند. از آنجایی که سینک قلب آشپزخانه محسوب می شود تمیزی آن از اهمیت بالایی برخوردار است. عواملی از جمله ریختن پسماندهای مواد غذایی یا مشکل داشتن لوله سینک می تواند باعث علت بوی بد سینک ظرفشویی شوند.

برای رفع بوی فاضلاب سینک ظرفشویی روش های ساده و مختلفی وجود دارد که در این مقاله از برچسب به طور کامل دلایل و روش های حل این مشکل را بررسی کردیم. بنابراین اگر شما از این مشکل رنج می برید تا انتها این مطلب را مطالعه کنید.

5 علت بوی بد سینک ظرفشویی

بوی بد سینک ظرفشویی بسیار آزار دهنده است و تاثیر منفی زیادی را به همراه دارد. بنابراین برای اینکه بتوان هرچه سریعتر پاسخ سوال “چگونه بوی بد سینک را از بین ببریم؟” را پیدا کرد باید ابتدا علت بوی بد از سینک ظرفشویی را شناسایی کنیم. از آنجایی که این مشکل بسیار رایج است اصلی ترین دلایل بو دادن سینک ظرفشویی موارد زیر می باشد:

  • تراز نبودن لوله U شکل سینک ظرفشویی

  • ریختن روغن و چربی در لوله و رسوب گرفتن آن

  • ریختن پسماند های غذایی و آشغال در لوله

  • گرفتگی لوله سینک ظرفشویی

  • نشت گاز فاضلاب به لوله سینک

1_ رفع بوی بد سینک ظرفشویی با جوش شیرین و سرکه

جوش شیرین و سرکه در میان روش های رفع بوی بد فاضلاب سینک ظرفشویی بسیار کاربردی و تاثیرگذار است. برای استفاده از آن کافی است ابتدا نصف فنجان جوش شیرین را درون لوله سینک بریزید و بعد نصف فنجان دیگر سرکه را درون لوله بریزید. اجازه دهید این ترکیب تا چندین ساعت بماند و بعد با آب گرم شستشو دهید.

2_ از بین بردن بوی بد سینک با آب جوش و مواد شوینده

ساده ترین راهی که ابتدا برای رفع بوی بد لوله سینک ظرفشویی می توان تست کرد استفاده از آب جوش و مواد شوینده خوشبو است. ممکن است لوله سینک رسوب کمی گرفته باشد و با استفاده از این روش به راحتی بوی بد سینک ظرفشویی از بین برود.

3_ استفاده از لیمو و یخ و سرکه برای رفع بوی بد لوله سینک ظرفشویی

برای از بین بردن رفع بوی بد چاه سینک ظرفشویی با این روش کافی است تعدادی لیمو، یخ و سرکه داشته باشید. کافی است لیموها را تیکه کنید و در قالب های یخ بگذارید. سپس سرکه را در قالب یخ ریخته و بگذارید در فریزر یخ بزند.

هر چند روز یکبار تعدادی از تیکه های یخ را روی ورودی لوله سینک گذاشته و آب سرد را باز بگذارید تا یخ آب شود. توجه داشته باشید این روش زمانی جوابگو است که گرفتگی در لوله وجود نداشته باشد و لوله درست نصب شده باشد.

4_ از بین بردن بوی بد سینک با بررسی سیفون سینک

سیفون سینک ظرفشویی که به شکل U است وظیفه جلوگیری از انتشار بوی فاضلاب را با نگه داری آب دارد. بنابراین هنگامی که سیفون خشک یا درز آن باز باشد، بوی فاضلاب در سینک و کابینت می پیچد. همچنین اگر مواد غذایی و آشغال در آنجا گیر کرده باشد هم باعث انتشار بوی فاضلاب می شود.

برای رفع بوی بد فاضلاب سینک ظرفشویی از سیفون ابتدا باید بررسی کنید که در این مواد غذایی گیر نکرده باشد. در صورتی که این امر وجود داشت باید سیفون را باز و تخلیه کنید. اگر این مشکل وجود ندارد باید بررسی کنید که سیفون به خوبی چفت باشد و در صورت نیاز درزگیری کنید.

5_ رفع بوی فاضلاب سینک ظرفشویی با آبلیمو و جوش شیرین

برای از بین بردن بوی بد سینک ظرفشویی با استفاده از آبلیمو و جوش شیرین کافی است که این دو ماده را با هم ترکیب کنید تا حالت خمیری ایجاد شود. سپس آن را درون لوله سینک بریزید و بگذارید مدتی بماند. سپس آب سرد را باز کنید تا لوله را شستشو دهد.

6_ روش از بین بردن بوی بد سینک با محلول لوله بازکنی

استفاده از اسید لوله بازکنی یکی از سریعترین روش های رفع بوی بد سینک ظرفشویی است. از آنجایی که گرفتگی را در لوله رفع می کند باعث می شود تا بوی فاضلاب نیز از بین برود. اما استفاده از اسید لوله بازکنی توصیه نمی شود؛ زیرا باعث پوسیدگی و خوردگی لوله می شود و گاز آن مسموم کننده است.

نابراین تا جایی که می توان از این روش برای از بین بردن بوی فاضلاب سینک ظرفشویی استفاده نکنید و بگذارید این روش از آخرین راهکارهای شما برای از بین بردن بوی بد سینک باشد.

7_ تماس با لوله بازکن موثرترین روش رفع بوی بد سینک ظرفشویی

کمک از یک لوله بازکن ماهر برای رفع بوی بد سینک ظرفشویی از بهترین روش های ممکن است؛ زیرا لوله بازکن تجربه بالایی در حل این مشکل دارد و به راحتی می تواند علت بوی بد سینک ظرفشویی را شناسایی و آن را رفع کند.